ده برند برتر ساعت مچی در سال 2024

ده برند برتر ساعت مچی در سال 2024

اکنون زمانی از سال است که ما دوست داریم به توپ کریستالی خود نگاه کنیم و بهترین حدس های خود را در مورد چگونگی شکل گیری سال آینده در ساعت ها انجام دهیم.

اما در هر صورت، بازی نوستراداموس برای مدتی با بکار بردن آنچه در مورد صنعت در سال 2023 آموخته ایم در سال آینده در 2024 سرگرم کننده است.

صحبت از سال 2023، در دنیای ساعت بسیار دیوانه کننده بود.

اما سال 2023 در آینه دید عقب است و زمان آن فرا رسیده است که در سال 2024 سؤالاتی در مورد این صنعت بپرسیم.

آیا بالاخره می توانید رولکس را در خرده فروشی بخرید؟

آیا TAG Heuer به خرد کردن آن ادامه خواهد داد؟

آیا Audemars Piguet مسیر جدیدی را ترسیم خواهد کرد که کمتر به تبلیغات تبلیغاتی وابسته باشد؟

ما نمی دانیم! اما در اینجا بهترین حدس های ما در مورد ساعت ها و روندهای جدیدی است که باید در سال آینده شاهد باشیم.

برای دیدن جدید ترین مدل های ساعت مچی میتوانید به فروشگاه بی واچ مراجعه کنید .

معرفی مدل های جدید جهانی ژنو

چیزی که من انتظار ندارم در سال 2024 ببینم، ساعت های جدیدی از یونیورسال ژنو است.

می دانم وقتی در پایان سال 2023 اعلام شد که مالکیت برایتلینگ برند نمادین را با برنامه هایی برای بازگرداندن آن به شکوه سابق خود به دست آورده است.

همه ما هیجان زده شدیم اما توسعه ساعت ها سال ها طول می کشد به این معنی که ما آن را نخواهیم دید.

هر مدل جدید یونیورسال ژنو در سال 2024 مگر اینکه ساعت برایتلینگ Breitling مخفیانه روی این معامله در چند سال گذشته کار کرده باشد (بعید است).

اما مطمئناً فکر می‌کنم که از Breitling در مورد آنچه که می‌توانیم از نسخه دوباره متولد شده یونیورسال ژنو انتظار داشته باشیم، خواهیم شنید، از جمله برخی از مدل‌هایی که بازگشت خواهند داشت.

UG چندین آیکون دارد که گرد و غبار را در کاتالوگ پشتی خود جمع می کند.

از جمله مهمترین آنها Polerouter طراحی شده توسط Gerald Genta و بسیاری از ارجاعات ستاره ای از سری مختلف کرونوگراف Compax آن و من اصلا تعجب نمی کنم اگر Breitling تأیید کند که یک یا چند مورد از این موارد هستند.

در کارها چه زمانی ممکن است Breitling چنین اعلامیه ای را ارائه دهد؟

حدس من این است که در روزهای منتهی به Watches and Wonders در آوریل کمی از کانون توجهات را به خود جلب کنم، زیرا Breitling در نمایش شرکت نمی کند.

سالگرد مدل مون واچ از امگا

امگا برای یک سال بزرگ بعد از یک سال نسبتاً آرام 2023 آماده است.

بازی های المپیک تابستانی در فرانسه برگزار می شود به این معنی که امگا به عنوان زمان سنج رسمی بازی ها نسخه های ویژه ای را عرضه خواهد کرد.

2024 همچنین می‌تواند اخباری در مورد هویت جیمز باند بعدی به همراه داشته باشد که می‌تواند با مراسم یادبود Seamaster همراه شود و سپس بزرگترین ادعای امگا برای شهرت وجود دارد: Speedmaster و فرود ماه.

سال 2024 55 سال از زمانی که اولین انسان ها در ماموریت آپولو 11 در سال 1969 پا به ماه گذاشتند می گذرد و همانطور که بدون شک می دانید فضانورد باز آلدرین با یک اسپیدی روی مچ دست خود این کار را انجام داد.

اگرچه ممکن است 55 سال بدیهی‌ترین سال برای یک سالگرد به نظر نرسد من فکر می‌کنم که برند ساعت امگا Omega قطعاً نوعی مون‌واچ ویژه را به مناسبت این مناسبت عرضه خواهد کرد نه اینکه تمام تلاش‌های خود را برای شصتمین سالگرد در سال 2029 صرفه‌جویی کند.

چرا؟ برای مثال امگا هرگز کسی نیست که از هیچ بهانه ای برای تولید نسخه ویژه Speedmaster اجتناب کند.

ثانیاً جیمز باند سابق و سفیر کنونی امگا، دنیل کریگ، در ماه نوامبر با صفحه سفید مرموز Speedmaster دیده شد که هنوز منتشر نشده است.

در نهایت آلدرین در ژانویه 94 ساله می‌شود و امگا مطمئناً می‌خواهد از آن به خوبی استفاده کند.

وضعیت سفیر قهرمان آمریکایی برای راه اندازی ساعت تا زمانی که او برای انجام این کار در دسترس است.

خرید رولکس آسان تر است

ناامید کننده ترین چیز در مورد رولکس در چند سال گذشته مشکل در خرید آن بوده است.

داستان‌هایی در مورد لیست‌های انتظار چند ساله و آگهی‌هایی وجود دارد که مدل‌های ورزشی محبوب را از مشتریان بالقوه دریغ می‌کند.

شایعاتی مبنی بر اینکه این برند عمداً تولید خود را پایین نگه می‌دارد (که مزخرف است؛ برند حدود یک میلیون ساعت در سال تولید می‌کند) و قیمت‌های سرسام‌آور را در بر می‌گیرد.

بازار دست دوم تا جایی که ایده خرید ساعت رولکس Rolex در SRP خنده دار است.

اما نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد در نهایت جزر و مد در حال تغییر است.

سال 2023 شاهد پیشرفت‌های متعددی بود که قیمت‌های کمتری را برای ساعت‌های رولکس در سال 2024 به همراه داشت.

یکی این برند در حال گسترش تولید است و در حالی که کارخانه اصلی جدید آن تا سال 2029 راه‌اندازی نمی‌شود.

یک کارخانه موقت کوچک‌تر در سال 2024 فعال خواهد شد.

رولکس همچنین غول خرده‌فروشی ساعت Bucherer را در اواخر سال 2023 خریداری کرد و برنامه فروش متعلق به خود را در اوایل سال آغاز کرد که هر دو حرکت به برند کنترل مستقیم‌تری بر بازار ساعت‌های خود نسبت به قبل می‌داد.

در نهایت قیمت‌های رولکس دست دوم در طول سال 2023 به شدت کاهش یافته است که از اوج‌های دیوانه‌کننده دوران همه‌گیری پایین آمده و نشان‌دهنده پایان حباب رولکس است.

سال 2024 در نهایت ممکن است سالی باشد که شما یک پپسی را با قیمتی تا حدودی معقول قفل می کنید.

مدل تگ هویر رنایسنس ادامه دارد

TAG Heuer بازی در اطراف را متوقف کرده است.

در چند سال گذشته این برند در یک تور توانبخشی ناگفته بوده است که ظاهراً هدف آن جلب علاقه‌مندانی بوده است که مدت‌ها این برند را به‌عنوان گران‌قیمت و کم‌حجم رد می‌کردند.

ساعت تگ هویر TAG Heuer به طور پیوسته کیفیت ساعت‌ها و حرکات خود را ارتقا می‌دهد و همچنین از طرح‌های کلاسیک از گذشته داستانی Heuer استفاده می‌کند.

همه این‌ها در سال 2023 با عرضه فوق‌العاده کرنوگراف جدید Carrera “Glassbox” که شصتمین سالگرد مهم‌ترین مدل هویر را با ترکیبی عالی از سبک مدرسه قدیمی و ماده مدرسه جدید گرامی داشت، به پایان رسید.

اما TAG در اینجا متوقف نمی شود.

من انتظار دارم که در سال 2024 شاهد آتش مستقیم بیشتری از این برند باشم زیرا به نظر می‌رسد جایگزین جذاب‌تری برای برندهایی مانند Longines، Tudor و Breitling شود.

مدل‌های زیادی در کاتالوگ TAG وجود دارد که از تغییراتی به سبک Carrera استقبال می‌کنند.

آیا می‌توانیم شاهد بازگشت نامحدود برخی از کرنوگراف‌های کلاسیک Autavia باشیم؟

یک موناکوی کوچکتر و پوشیدنی تر؟

نسخه مدرن شده Link که آن را از دهه 90 خارج می کند و آن را به رقیبی قانع کننده در بخش ساعت های ورزشی لوکس دستبند یکپارچه تبدیل می کند؟ امکانات تقریباً بی پایان و بسیار فریبنده هستند.

مدل مارمک بوچر

حتی برای کسانی که ادعا می کنند از این برند متنفرند.

هیچ بحثی وجود ندارد که رولکس نمایشگاه را در مورد صنعت ساعت سوئیس اجرا می کند.

طبق آخرین گزارش سالانه مورگان استنلی در مورد وضعیت بازار فروش رولکس به تنهایی – بدون احتساب شرکت تابعه Tudor – 29.2 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است.

این رقم از مجموع پنج برند پرفروش بعدی بیشتر است. (کارتیه، امگا، اودمار پیگت، پتک فیلیپ و ریچارد میل، برای کسانی که امتیازشان را در خانه نگه می‌دارند.) من قبلاً در مورد خرید بوچرر توسط رولکس صحبت کرده‌ام.

اما یکی از جنبه‌های این فروش که زیر نظر رادار است این واقعیت است که The Crown همچنین کارل اف. بوچرر ساعت‌ساز را در این فرآیند انتخاب کرد و رولکس را به مجموعه‌ای با سه برند تبدیل کرد.

اکنون رولکس اعلام کرده است که CFB مدیریت فعلی خود را حفظ خواهد کرد و به طور مستقل از رولکس فعالیت خواهد کرد اما من فکر نمی‌کنم این شرط اهمیت زیادی داشته باشد.

در نهایت این کلمه به گوش افراد بیشتری می رسد که رولکس مالک CFB است و تبلیغات معمولی که به دنبال همه چیزهایی است که رولکس به دنبال دارد.

به ناچار باعث افزایش تقاضا و قیمت ساعت های Carl F. Bucherer می شود. و صادقانه بگویم، این برند شایسته توجه است.

یکی لز رقیب های بوچر ساعت پتک فیلیپ Patek-philippe میباشد ..

CFB که سابقه ای به سال 1888 دارد، به ندرت در محافل مشتاقان آمریکایی صحبت می شود و تقریبا نیمی از ساعت های خود را در آسیا می فروشد.

اما کاتالوگ این برند پتانسیل زیادی را نشان می‌دهد.

زیرا مملو از فناوری اختصاصی حرکات پیچیده و مدل‌های ورزشی بالقوه محبوب مانند کرنوگراف فیبر کربنی است که می‌تواند IWC را در شب بیدار نگه دارد و یک ساعت غواصی تیز با حرکت COSC و عمق 500 متری رتبه‌بندی که رولکس می‌تواند در Seamasters و SeaQs جهان دریافت کند.

کریستوفر وارد در حال پیوستن به Big Boys

تعداد کمی از برندها در چند سال گذشته به اندازه کریستوفر وارد شکست خورده اند.

این برند پس از خروج همنام خود از این شرکت در سال 2020 خود را دوباره اختراع کرد و با لوگوی جدید کیفیت (و قیمت) افزایش یافته و رژه بی پایان ساعت های پرطرفدار عرضه شد.

سال 2023 به ویژه برای این برند چشمگیر بود.

این شرکت خط جدیدی از ساعت‌های ورزشی دستبند یکپارچه را در The Twelve راه‌اندازی کرد که به یکی از پرطرفدارترین ساعت‌های سال تبدیل شد.

همچنان توجه و تمجیدهای زیادی را برای Bel Canto به خود جلب کرد ساعتی با قیمت زیر 4000 دلار که در پایان سال 2022 معرفی شد.

که جایزه GPHG “Petite Aiguille” را برای بهترین ساعت با قیمت بین 2000 تا 8000 فرانک بهترین ساعت دریافت کرد.

برخی ممکن است فکر کنند CW به اوج خود رسیده است و فقط می تواند از اینجا پایین بیاید.

اما من گمان می کنم که این برند در آستانه بزرگترین سال خود است. سال 2024 بیستمین سالگرد این برند است که در سال 2004 به عنوان اولین برند ساعت فقط آنلاین در جهان تاسیس شد و همچنین دهمین سالگرد ادغام آن با تولید سوئیسی Synergies Horlogères SA است.

این موقعیت به من می‌گوید که کریستوفر وارد با انواع نسخه‌هایی که در سال 2024 در بازار عرضه می‌کند.

رقیب دیگر این مدل از نظر مردم ساعت کارتیر Cartier میباشد .

مردم را حتی بیشتر غافلگیر خواهد کرد تا جایی که باید از خود بپرسیم که چرا هنوز از این نسخه شگفت‌زده هستیم.

ساعت های برند کریستوفر وارد به‌عنوان یک برند معتبر ساعت‌های لوکس ساخت سوئیس به جای یک شرکت کوچک تازه کار وارد بازار شده است، و سال 2024 این وضعیت را تثبیت خواهد کرد.

یک مسیر جدید برای اومار پیگه

اگر در سال 2023 علاقه مندان به ساعت های برندی دوست داشتند از آن شکایت کنند آن ساعت اودمارپیگه Audemars Piguet بود.

یک نام تجاری مهم تاریخی در صنعت و به عنوان عضوی از “Holy Trinity” هورلوگری در کنار پاتک فیلیپ و ریچارد میل، به نظر می رسد AP بیش از حد خوشحال به کنار گذاشتن سنت در سال های اخیر در حالی که ساعت های تبلیغاتی مبتنی بر فرهنگ پاپ را تولید می کند و ظاهراً به دنبال نفوذ است.

این موضوع در سال گذشته بیشتر مشهود بود زمانی که این برند یک همکاری تقویم دائمی رویال اوک با برند لباس کاکتوس جک تراویس اسکات خواننده رپ و یک Tourbillon مفهومی رویال اوک با امضای مارول با یک مرد عنکبوتی برجسته روی صفحه منتشر کرد.

هر دو ساعت مورد تمسخر علاقه مندان قرار گرفتند به ویژه ساعت مارول اما تغییر در AP در جریان است.

در سال 2024 این برند برای اولین بار در سه دهه اخیر از یک مدیر عامل جدید استقبال می کند و ایلاریا رستا کهنه کار سوئیسی-ایتالیایی ملی و صنعت آرایشی و بهداشتی فرانسوا هانری بننامیاس مدیر عامل فعلی را بر عهده گرفت.

اما قبل از اینکه بناهمیاس را برای هر مشکلی در AP سرزنش کنید باید بدانید که او به جای از بین بردن برند برند را نجات داد.

او این شرکت را به مدت 30 سال اداره کرد و آن را به یک نام آشنا تبدیل کرد (از نظر سهم بازار در بین مارک های ساعت سوئیسی رتبه چهارم را دارد) و رویال اوک را از یک یادگار دهه 70 به یک نماد جهانی تبدیل کرد.

بنابراین خروج Bennahmias لزوماً به معنای عدم همکاری بیشتر با فرهنگ پاپ نیست اما تغییر در بالا معمولاً به معنای تغییر در مسیر است بنابراین ما نباید انتظار داشته باشیم که همان AP به جلو حرکت کند.

نمی توانم بگویم که آیا این به معنای ساعت های تبلیغاتی بیشتر یا کمتر و همکاری های بحث برانگیز است، اما مشتاقانه منتظر کشف آن هستم.

مدل Collabs Galore

سال 2023 همه چیز درباره همکاری بود و تقریباً هیچ برندی از این روند مصون نبود.

از ساعت‌سازان سنگین مانند Audemars Piguet تا مارک‌های اقتصادی مانند Timex ساعت‌سازان دائماً آن را با سایر شرکت‌ها در مدل‌های نسخه محدود مخلوط می‌کردند.

اما احمقانه ترین چیز این بود که چند نوع مختلف از همکاری ها را دیدیم. همکاری‌های فرهنگ پاپ، همکاری‌های افراد مشهور همکاری‌های خرده‌فروشی همکاری‌های هنرمندان (دوم/دوم همه جا بود) همکاری‌های محصول (ساعت بوربون، هر کسی؟)، همکاری با برندهای لباس (روینگ بلیزرز امسال سخت پیش رفت)، همکاری‌هایی که شامل یک شماره طنز بود. از همکاران (چهار آشپز در این آشپزخانه) و حتی همکاری بین برندهای ساعت.

و در حالی که ممکن است فکر کنید مردم در حال حاضر از شرکای مشترک خسته شده‌اند به نظر نمی‌رسد که اینطور باشد زیرا از این شراکت‌ها (اگرچه قطعاً نه همه) به محض فروش ربوده شدند.

همکاری ها در بیشتر موارد فقط سرگرم کننده هستند.

به نظر می رسد که برندها از انجام آنها لذت می برند زیرا به آنها اجازه می دهند با افراد جدید کارها و کارهایی را انجام دهند که معمولاً انجام نمی دهند و آنها را دوست دارند زیرا به آنها اجازه می دهند جنبه های بیشتری از برندی داشته باشند.

مدل GD

روند دیگری که در سال 2023 شروع به افزایش کرد و من انتظار دارم در سال 2024 منفجر شود.

گرایش به استفاده از مواد عجیب و غریب برای صفحه است.

طی چند سال گذشته تغییر گسترده‌ای به سمت استفاده از رنگ‌های بیشتر در صفحه‌ها صورت گرفته است (به‌ویژه سال 2023 سال بزرگی برای صفحه‌های بنفش بود) اما برندهای ساعت به یافتن راه‌های جدیدی برای برجسته‌تر شدن با ترکیب منحصربه‌فرد و از نظر بصری خیره‌کننده ادامه می‌دهند. مواد را در صفحه های آنها قرار دهید.

اوریس یک ProPilot با صفحه‌ای لیزری منتشر کرد که حاوی رنگدانه نیست و دائماً در نور تغییر رنگ می‌دهد.

TAG Heuer از الماسی که در آزمایشگاه رشد کرده بود صفحه ای ساخت. صفحه‌های استون بازگشت بزرگی به صفحه‌های Girard-Perregaux، Rolex، AP و سایرین داشتند در حالی که رولکس و AP – همراه با مارک‌های مقرون‌به‌صرفه‌تر مانند کریستوفر وارد – همچنین تعداد کمی از ساعت‌های خود را با صفحه‌های ستاره‌دار ماجراجویانه همراه کردند.

من فکر می‌کنم در سال 2024 شاهد آزمایش بیشتر برندها با استفاده از مواد و روش‌هایی خواهیم بود که تا به حال کسی ندیده است.

رقیب این برند ساعت هابلوت Hublot میباشد .

غواصان کوچک و ساعت های ورزشی

پس از دو دهه ساعت‌های بزرگ بالاخره صنعت در سال‌های اخیر به آرامی به سمت ساعت‌های کلاسیک‌تر روی آورد.

این روند در سال 2023 مورد توجه قرار گرفت، عمدتاً به لطف Tudor که ساعت غواصی 37 میلی متری Tudor Black Bay 54 خود را در Watches and Wonders عرضه کرد.

برندهای دیگر نیز ساعت‌های ورزشی و غواص‌های کوچک‌تر از 40 میلی‌متر تولید کردند، مانند Longines با 39 میلی‌متر Legend Diver و Spirit Zulu Time GMT و Tissot با نسخه 36 میلی‌متری PRX Powermatic 80. حتی IWC ساعت Big Pilot خود را کوچک کرد (این ساعت هنوز هم با 43 میلی‌متر بزرگ است. ، اما این بسیار پوشیدنی تر از 36 میلی متر است).

رقیب این مدل از ساعت های غواصی ساعت پنرای Panerai میباشد .

در سال 2024، من انتظار دارم این روند با استقبال فزاینده از ساعت های ورزشی کوچکتر و ساعت های غواصی ادامه یابد.

ما در نهایت می‌توانیم شاهد بازگشت Omega Seamaster 300 متری سایز متوسط، یا Blancpain Fifty Fathoms کوچکتر از 40 میلی‌متر (یا حداقل کوچک‌تر از نسخه فعلی 45 میلی‌متری)، یا حتی یک Rolex Explorer II جدید 39 میلی‌متری باشیم (می‌توانید تصور کنید؟).

وقتی صحبت از ساعت‌های غواصی و ورزشی به میان می‌آید، کوچک است، و برندها باید از احساسات عمومی در سال 2024 استفاده کنند – فقط فکر کنید چقدر در هزینه‌های مواد صرفه‌جویی می‌کنند!

دسته بندی اخبار
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت