راهنمایی نهایی بهترین برندهای ساعت برای زنان

راهنمایی نهایی بهترین برندهای ساعت برای زنان

طبق گزارش بازار ساعت های لوکس از طریق Mordor Intelligence، “استفاده از لوازم جانبی برای بهبود ظاهر یک روند رایج مد است ….

بنابراین، به رشد بازار ساعت های لوکس کمک می کند.

خواندن این جمله جدی در چارچوب یک گزارش تحلیلی جدی باعث خنده ام شد. البته از بهترین مارک های ساعت برای ارتقای تصویر استفاده می شود – این واضح تر از این نیست.

اما اگر در مورد آن به صورت جنسیتی فکر کنید متوجه می شوید که چرا ساعت های گران قیمت در بین مردان به طور خاص مورد علاقه بوده اند.

 

بچه‌ها نمی‌توانستند دقیقاً یک کیف یا کفش‌های پاشنه‌دار مانولو را برای نشان دادن وضعیت خود تکان دهند بنابراین سراغ رولکس Rolexes و پتک فیلیپ Patek-philippeرفتند.

اکنون، دیدن مردی که کیف دستی دارد، غیرمعمول نیست (من به ژاکوب الوردی و کیف کوچکش بوتگا فکر می‌کنم)، اما به‌طور سنتی مردان ساعت‌های خود را داشتند و زنان همه چیز را انتخاب می‌کردند.

میتوانین برای دیدن انواع ساعت های مچی مردانه و زنانه به فروشگاه بی واچ مراجعه کنین.

 آیا می دانستید که اولین ساعت های مچی در واقع توسط زنان استفاده شد؟

در سال 1868، کنتس کوسکوویچ مجارستانی به پاتک فیلیپ سفارش داد تا جواهری بسازد که به عنوان ساعت مچی دوچندان می شود و برای ساعت هایی که به طور همزمان زینتی و کاربردی هستند روندی زنانه ایجاد می کند.

در اوایل دهه 1900 بود که مردان شروع به حذف ساعت های جیبی خود برای ساعت مچی کردند.

(بحث زیادی در مورد اینکه چه کسی اولین ساعت مچی رسمی مردانه را تولید کرد وجود دارد اما برای این داستان اجازه دهید به سراغ لویی کارتیه برویم کسی که Cartier Santos-Dumont را در سال 1904 برای دوست خلبان خود طراحی کرد و آنها را در مقیاس بزرگتر به عموم عرضه کرد. در سال 1911.)

به سختی می توان باور کرد که ساعت های مچی هرگز برای آقایان مد نبود، با توجه به اینکه چقدر در بین برادران مالی و افراد ثروتمند به سر می برند. مطمئناً زنان نیز علاقه‌مند بوده‌اند (قرن‌ها است!)، اما به نظر می‌رسد که فقط اکنون، کمتر در مورد آن ساکت هستیم.

ما خانم‌ها تقریباً در همه رسانه‌های خبری مهم با سرفصل‌هایی که بخش مصرف‌کننده‌ای به‌سرعت در حال رشد و با عقاید زیادی را اعلام می‌کنند، نوشته می‌شویم.

ما از روش تنبل “صورتی و کوچکش کن” که بسیاری از برندهای ساعت به طور سنتی برای قطعات زنانه به آن تکیه می‌کردند خسته شده‌ایم. (فکر کنید: بیایید ساعت مردانه را برداریم و آن را کوچک‌تر و صورتی کنیم). ما بیشتر میخواهیم! ما بهتر می خواهیم!

خوشبختانه، برخی از برندهای معتبر ساعت وجود دارند که به طور عمدی ساعت‌هایی را با در نظر گرفتن افرادی که دارای هویت زن هستند، طراحی می‌کنند. بنابراین، بدون هیچ مقدمه ای، فهرستی از 10 برند برتر ساعت مچی ما برای زنان ارائه می شود

کارتیر (کارتیه)

حتی اگر در دنیای ساعت‌ها کاملاً بیگانه باشید احتمالاً با مشهورترین ساعت کارتیر تانک Cartier Tank آشنا هستید.

در سال 1917 طراحی شد و در طول قرن به جایگاه نمادین رسید و مچ ستارگانی مانند دوک الینگتون، گری کوپر، جکی کندی، اندی وارهول، پرنسس دایانا… این فهرست ادامه دارد.

اندازه کوچک و تکرارهای متفاوت آن، از همان روز اول جنسیت این ساعت را خنثی کرده است، که می توان برای بسیاری از قطعات کارتیه گفت روحیه خلاق و پیشگام مزون دلیلی است که Cartier امروزه همیشه مرتبط باقی مانده است. (بر اساس گزارش مورگان استنلی در سال 2022، در واقع، کارتیه به عنوان دومین برند بزرگ ساعت سوئیسی پس از رولکس، از امگا پیشی گرفت.)

اولین ساعت لوکس من کارتیه بود یک تانک فرانسوی فولادی کوچک که قیمت آن فقط 3400 دلار بود (قیمتی عجیب در مقایسه با رقبای خود)، و من این برند را از صمیم قلب به هر زنی که به دنبال شروع یا گسترش مجموعه خود است توصیه می کنم. یا اگر شما یک دختر مشتاق هستید، آیا می‌توانیم یک پنتر طلایی را به شما پیشنهاد کنیم؟

اودمارپیگه

Audemars Piguet که در سال 1875 توسط ساعت‌سازان Jules Louis Audemars و Edward Auguste Piguet در شهر leeetle سوئیس Le Brassus طراحی شد، امروز متعلق به خانواده است.

این یک «ایندی» است، بله، اما یک نیروگاه است و در کنار شرکت‌های خصوصی رولکس، ریچارد میل و پتک فیلیپ در بین چهار شرکت بزرگ تولیدکننده ساعت قرار دارد.

نمادین ترین مدل AP، بلوط سلطنتی آن است که در اوایل دهه 70 توسط جرالد جنتا (یا GG، با محبت) معروف طراحی شد و نسخه زنانه آن در سال 1976 توسط طراح زن ژاکلین دیمیر طراحی شد.

رویال اوک در ابتدا به نوعی شکست خورده بود (چرا کسی باید چنین ساعت فولادی گران قیمتی بخرد؟)

اما با گذشت زمان ساعت اودمارپیگه Audemars-Piguet با تکرارهای مختلف فهرست شده، به ویژه بدون برچسب های جنسیتی، به وضعیت افسانه ای دست یافت، به ویژه بدون برچسب های جنسیتی – سیگنالی برای مصرف کننده.

که رویال اوک، همراه با بقیه ساعت های AP، برای همه است. من به خصوص مدل‌های طلای مات‌شده را که با همکاری طراح جواهرات کارولینا بوچی با استفاده از «پرده فلورانس» خلق شده‌اند، دوست دارم.

زرق و برق و اگر نمی‌توانید رویال اوک بخرید، توصیه می‌کنم APهای قدیمی در بازار ثانویه را نیز بررسی کنید و برای داشتن ظاهری آوانگاردتر روی طرح‌های بد بو از دهه‌های ۷۰ و ۸۰ تمرکز کنید.

هرمس

هنگام خرید یک ساعت لوکس، یکی از سوالاتی که باید از خود بپرسید این است که آیا یک ساعت می خواهید یا یک “ساعت مد” در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت می کنیم، اما ابتدا، اجازه دهید در مورد هرمس صحبت کنیم و اینکه چگونه با موفقیت از برچسب “ساعت مد” عبور کرده و به عنوان یک رقیب جدی در دنیای ساعت سازی ظاهر شده است.

خلاقیت‌های ساعت‌شناختی ثابت، حتی سرسخت‌ترین علاقه‌مندان به ساعت را برانگیخت و در سال 2021، فروش آن برای اولین بار به 20 گروه برتر ساعت‌سازان سوئیسی رسید.

انتخاب برای زنان و مردان به طور یکسان با کلاس، به خوبی طراحی شده است، و – پاداش! – پیشنهادات بنددار آن با چرم کره ای هرمس ساخته شده است.

ساعت پیش‌فرض و اغلب دولایه‌ی کیپ کاد در میان نام‌هایی مانند مدونا، استلا تنانت، گوئینت پالترو و حتی اشتون کوچر دوران پانک‌دی به جایگاه ستاره‌ای دست یافته است.

یکی از رقیب های قوی ساعت هرمس ساعت امگا کانسلیسن Omega-constellation مورد علاقه شخصی من، Kelly Watch است، که قفل آویزان آن آن را آنقدر غیرعملی می کند که شبیه جادو است.

پیاژه

بسیاری از شما که این مطلب را می خوانید ممکن است نام “پیاژه” را با جواهرات و لباس های مجلسی تداعی کنید، اما، مانند جواهرات خود، این برند سوئیسی دائماً محدودیت های دانش موجود در ساعت های لوکس را کنار می گذارد.

دوران تعیین‌کننده پیاژه در دهه 60 آغاز شد، زمانی که این برند با تکیه بر خلاقیت‌های ساعت‌شناختی سطح بالا، بر خلاقیت و سبک تمرکز کرد و اولین صفحه‌های صفحه ساخته شده از سنگ سخت در جهان را منتشر کرد. به رنگ‌های لاجورد آبی عمیق، یشم سبز رویایی فکر کنید… این عشق در نگاه اول برای نخبگان شیفته مد مانند الیزابت تیلور، جکی کندی و سوفیا لورن بود.

علاوه بر این، دوستی پیاژه با سالوادور دالی منجر به تولید مجموعه‌ای محدود از ساعت‌ها و جواهرات با سکه‌هایی از ضرابخانه دالی شد که این برند را به جایگاهی با هنرهای عالی تبدیل کرد.

قطعه مورد علاقه من در سال 1979 به وجود آمد: پولو، که برای بازیکنان جدی چوگان و جت ستورها طراحی شده است.

رقیب پرو پا قرص پیاژه نیر برند نیست جز ساعت رویال کرون Royal-Crown .

من واقعاً شیفته نسخه (وینتیج) این ساعت با دستبند یکپارچه و صفحه ظریف آن هستم.

امروزه، پیاژه همچنان با طرح‌های خمیده ژانر (و جنسیت)، لوکس و جواهرات به جلو می‌برد.

رولکس

برندی که نیازی به معرفی ندارد. این نام خانوادگی در طالع بینی بالا است.

شاید جک را در مورد ساعت ندانید، اما نام رولکس را شنیده اید! و حتی ممکن است با مدل پرفروش آن، Datejust، که مورد علاقه مشاور HODINKEE کارا بارت است، آشنا باشید: “از نظر من، این ساعت عالی است.” اگر کسی از من بپرسد که چه ساعتی باید بخرد، من 99 درصد مواقع Datejust را پیشنهاد می کنم. تمیز، کلاسیک است، می‌توان آن را پوشاند، لباس پوشید، و به معنای واقعی کلمه همیشه ماندگار خواهد بود.»

همه اینها گواهی بر تاریخچه رولکس، بهترین تولید در کلاس و شهرت بیش از حد سرزنش آن است.

بنابراین بله Datejust. همانطور که بارت اشاره می کند. این یک ساعت استارتر آزمایش شده و واقعی است (یا اگر شما مانند من هستید، یک ساعت دوم عالی است).

من یک Datejust 26 میلی‌متری قدیمی و دو رنگ با صفحه شامپاین دارم، همان چیزی که کارملا در The Sopranos می‌پوشد.

سپس مدل‌های بزرگ‌تر و اسپرت‌تری مانند رولکس GMT یا ساب‌مارینر وجود دارد که توسط زنانی مانند درو بریمور و جنیفر آنیستون استفاده می‌شود.

ساعت‌ رولکس Rolex از نظر اندازه و پیچیدگی متفاوت هستند، اما علی‌رغم اینکه چگونه در وب‌سایت رولکس برچسب‌گذاری شده‌اند.

همه آن‌ها از نظر فرهنگی به‌عنوان بی‌طرفانه جنسیتی تثبیت شده‌اند راستش را بخواهید، هیچ چیز جذاب تر از خانمی نیست که رولکس «مردانه» بپوشد.

سیکو

دنیای ساعت‌های لوکس می‌تواند بسیار بداخلاق باشد و اغلب اوقات یک ساعت با احترام مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

مگر اینکه در سوئیس ساخته شده باشد.

اما پس از آن، سیکو وجود دارد یک برند ژاپنی که در سال 1881 تأسیس شد و از آن زمان تاکنون به جایگاه معروفی دست یافته است.

با توجه به قیمت در دسترس آن بسیاری از ساعت‌پوش‌ها با سیکو شروع می‌کنند و حتی زمانی که مجموعه‌شان بالا می‌رود به استفاده از آن‌ها ادامه می‌دهند. چرا؟ زیرا سیکوها قابل اعتماد شیک و کاربردی هستند.

همچنین می توانید از سیکو برای معرفی جنبش کوارتز به جریان اصلی دهه 60 تشکر کنید.

ساعت‌های کوارتز (در مقابل ساعتی که متکی به یک حرکت مکانیکی پیچیده و گران‌قیمت است) ممکن است مورد توجه سر ساعت‌های سخت‌کوه قرار گیرد.

اما در واقع، بسیاری از ساعت های لوکس روی آن کار می کنند.

یکی از رقیب های ساعت سیکو زنانه از نظر ظرافت ساعت فرانک مولر Franck-Muller میباشد.

کارتیر ای که من در حال حاضر می پوشم مجهز به حرکت کوارتز است (و اگر برعکس، کارتیه من مجهز به حرکت خودکار بود، نمی توانستم هزینه آن را بپردازم). من همچنین صاحب یک ساعت غواصی سیکو زنانه قدیمی هستم (با محبت “بچه غواص” من).

او با یک حرکت خودکار می دود! بنابراین … یک مارک ساعت برای شما تهیه کنید که بتواند هر دو را انجام دهد.

گوچی

خوب، برگردیم به گفتگوی «ساعت مد» که در بخش هرمس مطرح شد: هنگام خرید یک ساعت لوکس، یکی از سؤالاتی که باید از خود بپرسید این است که آیا یک ساعت مد می‌خواهید یا «ساعت مد».

ساعت‌های مد معمولا با قیمت‌های پایین‌تری عرضه می‌شوند و گزینه‌های فصلی بیشتری را ارائه می‌کنند.

این طرح‌ها، طبیعتاً طول عمر خود را در مقایسه با ساعت‌های کلاسیک‌تر و لوکس‌تر کاهش می‌دهند.

اما در اینجا یک سوال دیگر وجود دارد که باید از خود بپرسید:

چرا ساعت می خرید؟

چون ظاهرش را دوست دارید؟

چون می خواهید هر روز آن را بپوشید؟

چون می خواهید بتوانید زمان را بگویید؟

اگر به سؤالات بالا پاسخ مثبت داده اید، یک ساعت مد این کار را انجام می دهد – و مارک هایی مانند گوچی مجوز بازی و خلق قطعات هیجان انگیز برای هر سطحی از علاقه مندان را دارند.

از ساعت گریپ گوچی استفاده کنید، که به طور یکسان روی سر ساعت‌ها و شیک پوشان یک «گیره» (hehe) دارد. طراحی ساده و صفحه مخفی آن یک قطعه بصری محرک و بسیار پوشیدنی را ایجاد می کند. گریپ یاقوت کبود نیز وجود دارد که در نمایشگاه ساعت‌ها و شگفت‌انگیزهای امسال عرضه شد – طرح گریپ با سایه‌های رنگارنگ یاقوت کبود، که مسلماً با شباهت کمی به کفش‌های ژله‌ای دهه ۹۰ برای کودک درونم جذابیت دارد.

رقیب ساعت گوچی ساعت ورساچه Versace میباشد .

بولگاری ماری

بولگاری که ریشه در میراث رومی دارد و توسط تخصص ساعت سازی سوئیس تایید شده است.

در میان بخش لوکس برجسته است.

این برند که در اصل جواهرساز بود، گسترش یافت تا تجربه‌ای را که امروزه در سطح جهانی شهرت دارد، هم در جواهرات و هم در ساعت‌سازی ارائه دهد.

ساعت‌ بولگاری Bvlgari متمایز و کاملاً غیرعادی هستند، با ارائه‌هایی مانند سرپنتی، که فوق‌العاده و نمادین بدون احساس طراحی بیش از حد است.

در واقع سرپنتی به تنهایی چیزی است که بولگاری را در این لیست قرار داده است.

این ساعت شیک و با الهام از مار که در طرح‌های تک، دوتایی، سه‌تایی و گاهی اوقات پنتا (!!!) موجود است، یکی از معدود ساعت‌هایی است که در مچ دست افرادی که از لباس مجلسی می‌پوشند احساس راحتی می‌کنند. به شلوار جین و تی شرت مطمئناً این یک بیانیه است، اما اگر می‌خواهید چیزی بگویید.

جگر لوکولتر

Jaeger-LeCoultre (تلفظ “zjay-zjay ley-coolt”) که در سال 1833 تأسیس شد.

از قرن نوزدهم به عنوان “Grande Maison” Vallee de Joux (یکی از مهدهای ساعت سازی سطح بالا در سوئیس) شناخته شد.

با بیش از 200 حق ثبت اختراع و بیش از 1000 کالیبر مختلف توسعه یافته و ساخته شده در خانه، یکی از مهم ترین و نوآورترین بازیگران تاریخ ساعت سازی است.

یکی از مشهورترین مشتریان JLC ملکه الیزابت دوم است که در سال 1953 در مراسم تاجگذاری خود از یک ست کوچک الماس ست کالیبر 101 استفاده کرد.

با چشم غیرمسلح، این قطعه جواهرات رو به جلو به عنوان یک دستبند و با ساعت قرار داده شده بود.

به طور نامحسوس، امکان بررسی گسسته زمان را فراهم می کند (در آن زمان برای زنان ناآگاهانه تلقی می شد).

Jaeger-LeCoultre دارای نمادهایی مانند Reverso، Duoplan و Atmos است.

رقیب این برند نیز ساعت امپریو آرمانی Emporioarmani میباشد.

ناگفته نماند که این مزون به برخی از معتبرترین برندهای سوئیس مانند Patek Philippe، Vacheron Constantin و Audemars Piguet خدمات رسانی کرده است.

Reverso یکی از ساعت‌های مورد علاقه من در تمام دوران‌ها باقی می‌ماند، که به خاطر این واقعیت نامگذاری شده است که بدنه آن قابل برگرداندن است – یک حرکت طراحی مبتکرانه که به بازیکنان چوگان در دهه 1930 اجازه می‌داد از شیشه ساعت در طول مسابقات محافظت کنند.

یک سال در Watches and Wonders، من به اندازه کافی خوش شانس بودم که ساعت جدید Rendez-Vous را امتحان کنم، که به صورت عاشقانه یک ستاره متحرک را روی صفحه در فواصل غیرقابل پیش بینی به تصویر می کشید.

بردا

من BREDA را در این لیست گنجانده ام، زیرا با توجه به گلوله شماره 10، ممکن است تنها با فکر کردن در مورد خرید یکی از این ساعت های فوق، از نظر مالی بار مالی داشته باشید.

یک برند ساعت کوچک و مستقل است که نه در سوئیس، بلکه در دالاس، تگزاس واقع شده است. BREDA با طراحی پیشرو تیمی قوی و منسجم، روش‌ها، مواد و مشارکت‌های تامین‌کننده را توسعه داده است که به آن اجازه می‌دهد محصولات واقعاً برجسته‌ای ایجاد کند که نشان‌دهنده سنتی خرده‌فروشی را منعکس نمی‌کند.

علی‌رغم کلکسیون شیکم، من اغلب ساعت BREDA Play خود را می‌پوشم.

این بند رقیب یکی از برند های جهان هستش ، ساعت کاسیو جیشاک Casio-G-Shock میتوان گفت به دلیل اسپرت بودن خیلی پرطرفدار هستش.

امیلی راتاجکوفسکی در سوهو دیده شده است که سگش را در حالی که Specularite به تن دارد، راه می‌رود. طرح های BREDA بازیگوش بی انتها و شیک هستند و قیمت آنها از 110 تا 210 دلار متغیر است.

اگر صاحب ساعت نیستید و نمی‌دانید از کجا شروع کنید، من به شدت BREDA را توصیه می‌کنم تا احساس کنید که ساعت را روی مچ خود می‌بندید. این یک طعم اکتسابی است، بنابراین بهتر است از جایی شروع کنید! با وجود آن «جایی» که BREDA است، شما در دستان خوبی هستید.

دسته بندی راهنمای خرید
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

2 پاسخ به “راهنمایی نهایی بهترین برندهای ساعت برای زنان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت