ساعت های صفحه ای شهاب سنگی امگا کانسلیشن

ساعت های صفحه ای شهاب سنگی امگا کانسلیشن

هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که امگا گزینه‌های متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار نمی‌دهد.

برای آخرین نسخه جدید آن در سال 2024، سازنده سوئیسی به تازگی 20 مدل مختلف ساعت امگا کانسلیشن Constellation را معرفی کرده است که همگی دارای صفحه‌های شهاب‌سنگ هستند.

مجموعه جدید ساعت‌های Omega Constellation Meteorite که در انواع مختلف از فولاد ضد زنگ گرفته تا طلای جامد با الماس موجود است، دارای چهار اندازه مختلف بدنه است که از 25 میلی‌متر تا 41 میلی‌متر متغیر است.

صفحه‌های شهاب‌سنگ تعبیه‌شده در بسیاری از مدل‌ها تحت یک فرآیند پردازش رنگ قرار گرفته‌اند.

تنوع ظاهری حتی گسترده‌تری در میان این جدیدترین موارد اضافه شده به کاتالوگ ساعت امگا Omega.

بیست ساعت جدید Omega Constellation Meteorite به طور مساوی در چهار اندازه مختلف بدنه (پنج ساعت در هر اندازه) پخش شده اند، اگرچه خود اندازه ها به شدت به سمت کوچکتر مجموعه اختصاص داده شده اند.

اندازه‌های بدنه‌ای که بخشی از جدیدترین مدل‌های شهاب‌سنگ صورت فلکی هستند، 25، 28، 29 میلی‌متر و 41 میلی‌متر هستند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که گزینه های مختلف فقط اندازه های مختلف یک ساعت نیستند.

به عنوان مثال، در حالی که دو گزینه کوچکتر با حرکات کوارتز فقط زمان کار می کنند، دو گزینه بزرگتر کالیبرهای مکانیکی خود سیم پیچی با نمایشگر تاریخ دریافت می کنند. علاوه بر این، اگرچه همه مدل‌های 25، 28 و 29 میلی‌متری دارای قاب‌ها و صفحه‌های الماسی هستند که نشانگر ساعت الماسی دارند، اما همه ساعت‌های 41 میلی‌متری ساعت امگا کانسلیشن Omega Constellation دارای صفحه‌هایی با شاخص‌های باتوم کاربردی استاندارد و قاب‌های بدون الماس هستند. از تیتانیوم، طلای 18 عیار یا سرامیک ساخته شده اند.

پنج کوچک‌ترین ساعت شهاب‌سنگ Omega Constellation دارای قطر 25 میلی‌متر در ضخامت 8.1 میلی‌متر با نمایه 27.5 میلی‌متری هستند و در فولاد ضد زنگ، طلای زرد 18 عیار، طلای سدنای 18 عیار یا دو رنگ متفاوت موجود هستند.

انواع مختلف، که هر کدام دارای یکی از سایه های مختلف طلا هستند.

در حالی که همه مدل‌ها دارای حاشیه‌های الماسی و صفحه‌های شهاب‌سنگ با نشانگر ساعت الماسی هستند، هر یک از پنج ساعت دارای رنگ متفاوتی برای صفحه خود هستند.

نسخه فولادی ضد زنگ دارای صفحه سبز رنگ ساعت امگا کانسلیشین Omega constellation است.

مدل طلای زرد دارای صفحه طلای زرد مشابه است، نوع طلایی سدنا دارای صفحه ای است که رنگ رز نقره ای است، و در حالی که مدل دو رنگ طلای زرد دارای یک شهاب سنگ خاکستری استاندارد است. صفحه، نسخه دو رنگ طلایی سدنا دارای صفحه ای است که به رنگ یاسی ساخته شده است. صرف نظر از تفاوت‌هایشان، تمام ساعت‌های 25 میلی‌متری Omega Constellation Meteorite از حرکت کوارتز کالیبر 4061 این برند استفاده می‌کنند که عمر باتری تقریباً 48 ماه را ارائه می‌دهد.

از بسیاری جهات، ساعت‌های 28 میلی‌متری Omega Constellation Meteorite اساساً نسخه‌های بزرگ‌تر از مدل‌های 25 میلی‌متری هستند، اگرچه رنگ‌های صفحه با آنچه در خواهر و برادر کوچک‌ترشان می‌توان یافت متفاوت است.

گزینه های فلزی همان چیزی است که برای پنج مدل کوچک موجود است، اگرچه قاب ها در هر بعد ممکن بزرگتر هستند و قطر آن ها 28 میلی متر در ضخامت 8.5 میلی متر با نمای کلی گیره به شاخه 30.5 میلی متر است.

علاوه بر این، مدل‌های شهاب‌سنگ صورت فلکی امگا 28 میلی‌متری، درست مانند همتایان کوچک‌تر خود، از امگا کال استفاده می‌کنند.

حرکت کوارتز 4061، و همه آنها با قاب های الماسی و صفحه های شهاب سنگی مجهز شده اند که نشانگر ساعت الماسی دارند. در مورد خود رنگ صفحه، نوع استیل دارای صفحه اسطوخودوس است، مدل طلایی زرد دارای صفحه کتانی رنگ است، نسخه طلایی سدنا دارای صفحه استاندارد شهاب سنگ خاکستری است، مدل دو رنگ طلایی زرد با رنگ سبز جفت می شود. صفحه، و نسخه دو رنگ طلایی سدنا به صفحه آبی رنگ مجهز شده است.

در حالی که ممکن است فقط یک میلی متر از همتایان کوارتز 28 میلی متری خود بزرگتر باشند و در همان پنج پیکربندی فلزی ارائه شوند، ساعت های 29 میلی متری Omega Constellation Meteorite ساعت های کاملا متفاوتی هستند که توسط حرکات اتوماتیک Master Co-Axial این برند کار می کنند.

مدل‌های فولادی ضد زنگ و دو رنگ، کال را دریافت می‌کنند.

8700، در حالی که نسخه های طلای جامد به Cal مجهز شده اند. 8701، و در حالی که هر دو حرکت طراحی اساسی یکسانی را ارائه می دهند که در فرکانس 25200 ولت در ساعت (3.5 هرتز) با ذخیره انرژی تقریباً 50 ساعت کار می کند، Cal. 8701 نسخه لوکس است که دارای پل تعادل و روتور آن است که از طلای 18 عیار سدنا ساخته شده است.

این ساعت‌های شهاب‌سنگ 29 میلی‌متری صورت فلکی، علاوه بر عرض یک میلی‌متر، کمی بلندتر هستند و دارای نمایه 31.2 میلی‌متری می‌باشند، اگرچه بیشترین تفاوت در اندازه مربوط به ارتفاع آن‌ها است که در حال حاضر با فاصله 12 میلی‌متری برای خانه عرضه می‌شود. حرکات خود پیچشی آنها

یک بار دیگر، رنگ‌های مختلف صفحه‌های شهاب‌سنگ برای ساعت‌های 29 میلی‌متری Omega Constellation Meteorite تغییر یافته‌اند.

مدل استیل ضد زنگ دارای صفحه بنفش است، نسخه طلایی زرد دارای صفحه سبز رنگ است، ساعت طلایی سدنا دارای صفحه طلایی صورتی است و در حالی که مدل دو رنگ طلایی زرد دارای صفحه طلایی زرد است که با اجزای قاب طلایی آن مطابقت دارد.

نوع دو رنگ طلایی سدنا یک صفحه شهاب سنگ خاکستری استاندارد دریافت می کند تا قطعات فولادی ضد زنگ بدنه خود را تکمیل کند.

علاوه بر این، در حالی که نشانگرهای ساعت روی صفحه ساعت های شهاب سنگ 29 میلی متری صورت فلکی نیز دارای الماس برای نشانگر ساعت خود هستند، شاخص ساعت 6 با یک پنجره دایره ای تاریخ تعویض شده است و دو خط متن اضافی به آن اضافه شده است. سطح صفحه ها برای نشان دادن حرکات Co-Axial Master Chronometer که در داخل جعبه آنها یافت می شود.

علاوه بر این که به طور قابل توجهی بزرگتر از خواهر و برادر خود در قطر 41 میلی متر در ضخامت 13.5 میلی متر با نمایه 44 میلی متری میله به لنگه هستند، پنج ساعت بزرگ Omega Constellation Meteorite نیز در مواد متفاوتی نسبت به اندازه هایی که در بین سه اندازه یافت می شوند وجود دارند.

بقیه سریال را تشکیل می دهند در حالی که دو مدل از این پنج مدل از طلای 18 عیار یا طلای سدنا ساخته شده‌اند، سه مدل دیگر از فولاد ضد زنگ به نظر می‌رسند و هر پنج ساعت از 41 میلی‌متری شهاب‌سنگ شهاب‌سنگ دارای حاشیه‌هایی هستند که از مواد مختلف ساخته شده‌اند.

دو مدل طلای جامد دارای حاشیه‌هایی هستند که از همان سایه طلای 18 عیار برای قاب‌هایشان استفاده می‌شود.

یکی از مدل های فولاد ضد زنگ دارای قاب تیتانیوم درجه 5 است و در حالی که یکی از ساعت‌های فولادی ضد زنگ باقیمانده دارای قاب سرامیکی مشکی است، قاب دیگری از سرامیک سبز ساخته شده است.

علاوه بر این، برخلاف مدل‌های کوچک‌تر که روی صفحه و قاب‌هایشان الماس دارند، تمام ساعت‌های 41 میلی‌متری شهاب‌سنگ صورت فلکی کاملاً فاقد الماس هستند و در عوض دارای صفحه‌هایی با شاخص‌های کلاسیک باتوم هستند، همراه با اعداد رومی با امضای مجموعه Constellation که روی آن‌ها ظاهر می‌شود.

حاشیه ها

در مورد رنگ‌های صفحه ساعت‌های 41 میلی‌متری Omega Constellation Meteorite، دوباره تفاوت‌هایی را بین آنچه در این مدل‌ها می‌توان یافت و آنچه در سه اندازه کوچک‌تر از مجموعه نصب می‌شود، مشاهده می‌کنیم.

مدل فولادی ضد زنگ با قاب سرامیکی سبز به صفحه سبز منطبق مجهز شده است، در حالی که نسخه با قاب سرامیکی مشکی صفحه شهاب سنگ خاکستری استاندارد دریافت می کند و مدل نهایی فولاد ضد زنگ با قاب تیتانیومی با صفحه آبی جفت می شود.

در همین حال، دو مدل طلای جامد، هر کدام دارای صفحه شهاب سنگی هستند که به همان رنگ طلایی رنگ بدنه آنها تمام شده است تا ظاهری تک رنگ بسیار مجلل ایجاد کند. مشابه مدل‌های 29 میلی‌متری، شاخص ساعت 6 روی صفحه ساعت‌های 41 میلی‌متری صورت فلکی شهاب‌سنگ با یک پنجره تاریخ جایگزین شده است، اگرچه دیافراگم خود به صورت ذوزنقه‌ای ظاهر می‌شود و یک صفحه تقویم را نشان می‌دهد که رنگی است با سطح صفحه شهاب سنگ مربوطه خود مطابقت دارد.

مشابه مدل‌های کوچک‌تر اتوماتیک، از دو حرکت مختلف برای تامین انرژی ساعت‌های 41 میلی‌متری صورت فلکی شهاب‌سنگ استفاده می‌شود و در حالی که Cal. 8900 نسخه استاندارد است که برای سه مدل فولاد ضد زنگ نصب شده است، دو نسخه طلایی جامد Cal دریافت می کنند.

8901، که یک نوع لوکس است که دارای پل تعادل طلای سدنا و روتور است.

از آنجایی که کال. 8900 و Cal. 8901 از نظر طراحی زیربنایی یکسان هستند، هر دو حرکت با فرکانس 25200 ولت در ساعت (3.5 هرتز) با ذخیره انرژی تقریباً 60 ساعت اجرا می شوند، و درست مانند بقیه حرکات کرنومتر Master Omega که توسط METAS تأیید شده اند، انواع مختلف آن کالیبرهایی که در داخل ساعت‌های شهاب‌سنگ جدید صورت فلکی ظاهر می‌شوند، همگی در برابر میدان‌های مغناطیسی بیش از 15000 گاوس مقاوم هستند.

علاوه بر این، در حالی که امگا برخی از نسخه‌های صورت فلکی را تولید می‌کند که با بند‌های چرمی و لاستیکی تجهیز شده‌اند، تمام بیست مدل جدید شهاب‌سنگ صورت فلکی امگا با دستبند پیوند تخت یکپارچه امضای مجموعه جفت شده‌اند که با یک گیره تاشو به سبک پروانه‌ای بسته می‌شود.

صرف نظر از اندازه یا جنس بدنه، همه ساعت‌های جدید Omega Constellation Meteorite دارای کریستال‌های یاقوت کبود گنبدی در بالای صفحه‌های خود هستند که بر روی سطوح داخلی و خارجی اعمال می‌شود. با این حال، در حالی که دو مدل کوارتز کوچک‌تر با قاب‌های جامد تزئین شده با نماد رصدخانه‌ی مجموعه تزیین شده‌اند، مدل‌های صورت فلکی شهاب‌سنگ 29 میلی‌متری و 41 میلی‌متری دارای قاب‌هایی به سبک نمایشگر هستند تا حرکات خود پیچشی داخلی خود را به نمایش بگذارند.

همچنین از افزایش جزئی بهره می‌برند و در مقاومت در برابر آب هر دو مدل کوارتز 25 و 28 میلی متری دارای عمق نسبتا استاندارد 30 متری برای محافظت در برابر تماس تصادفی هستند.

اگرچه دو ساعت بزرگتر Constellation Meteorite با مقاومت 50 متری در برابر آب کمی محافظت بیشتری ارائه می دهند.

با این حال، من نمی توانم تصور کنم که کسی یکی از این ساعت های شهاب سنگی را به طور خاص برای استفاده در آب به طور منظم بخرد، بنابراین محافظت اضافی ارائه شده توسط مدل های بزرگتر خودکار واقعاً آرامش بیشتری را برای صاحبان آنها فراهم می کند.

در حالی که ساعت‌های مختلف Omega Constellation Meteorite با قاب‌های ۲۵ میلی‌متری، ۲۸ میلی‌متری و ۲۹ میلی‌متری تا حد زیادی فقط مدل‌های مدل‌های موجود از خط تولید فعلی این برند هستند، ساعت‌های ۴۱ میلی‌متری در واقع پیکربندی‌های کاملاً جدیدی برای این مجموعه هستند.

پیش از این، مدل‌های 41 میلی‌متری Constellation (بزرگ‌ترین اندازه قاب) فقط با بند چرمی یا لاستیکی در دسترس بودند.

بنابراین دستبندهای مدل‌های 41 میلی‌متری اضافه‌شده جدیدی هستند که با این عرضه معرفی شده‌اند.

علاوه بر این، هر دو قاب تمام طلایی و تیتانیوم نیز برای فرمت 41 میلی‌متری Constellation جدید هستند، زیرا تمام مدل‌های 41 میلی‌متری موجود از این سری قبلاً با قاب‌های فولادی ضد زنگ یا سرامیکی نصب شده بودند.

یک نسخه مجهز به دستبند از صورت فلکی 41 میلی‌متری به سادگی بسیار منطقی است و من فقط می‌توانم تصور کنم که Omega تصمیم دارد این فرمت جدید را با این مدل‌های صفحه شهاب‌سنگ ممتاز معرفی کند، قبل از اینکه آن را برای ایجاد مجموعه هسته‌ای گسترش دهد.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، بیست ساعت جدید Omega Constellation Meteorite طیف بسیار گسترده ای از قیمت ها را اشغال می کنند.

ارزان‌ترین مدل 25 میلی‌متری فولاد ضد زنگ با قیمت 8400 دلار است، در حالی که گران‌ترین آن دو ساعت 41 میلی‌متری طلای جامد است که هر دو قیمتی معادل 42400 دلار دارند.

با توجه به اینکه اکثریت قریب به اتفاق ساعت‌های جدید Meteorite Constellation یا از طلای جامد ساخته شده‌اند یا دارای الماس‌هایی هستند که در صفحه و قاب آن‌ها قرار گرفته‌اند، تنها پنج مدل از بیست مدل جدید کمتر از پنج رقم قیمت دارند، اگرچه سه مورد از آنها مدل‌های فولادی ضد زنگ 41 میلی‌متری، و من تصور می‌کنم که این ساعت‌ها احتمالاً قانع‌کننده‌ترین گزینه‌ها برای کلکسیونرها خواهند بود.

نسخه با قاب تیتانیوم 9300 دلار قیمت دارد، در حالی که دو برادر آن با قاب های سرامیکی 9700 دلار قیمت دارند و اگرچه این هزینه غیرقابل انکار برای خرید ساعت و ساعت از جنس استیل ضد زنگ است این قیمت ها همچنین زمانی که آنها را با فلزات گرانبها و مجموعه الماس مقایسه می کنید، بسیار ساده به نظر می رسند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ساعت های شهاب سنگ امگا وارد فروشگاه ساعت بی واچ شوید.

دسته بندی وبلاگ
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت